1968 yılında Ankara’da doğan Dr. Zerrin Çelik, ilk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1991 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden başarıyla mezun oldu.  1992 yılında kazandığı sınavla uzmanlık eğitimini Ankara Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladı.  


1996- 2004 yılları arasında Denizli Devlet Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak görev yaptı. 2004 yılında Devlet Hastanesi’ndeki görevinden ayrılarak hastalarına muayenehanesinde hizmet vermeye başladı.
İleri düzeyde İngilizce bilen Dr. Zerrin Çelik, meslek yaşantısı boyunca yurt içi ve yurt dışında branşıyla ilgili birçok eğitime katılmış, bilimsel konferanslarda yer almıştır.


Dr. Zerrin Çelik, aynı zamanda Türk Jinekoloji ve Obsetrik Derneği, Ürojinekoloji Derneği, Türk Perinatoloji Derneği, Jinekolojik Endoskopi Derneği, Türk Alman Jinekoloji Eğitim Araştırma Vakfı’nın aralarında olduğu mesleki birçok derneğin de üyesidir.


Hastalarına muayenehanesinin yanı sıra kurucu ortaklarından olduğu Özel Denizli Cerrahi Hastanesi’nde ameliyat ve doğum hizmeti veren Dr. Zerrin Çelik, evli ve iki çocuk annesidir.